• Zelená škola- ideme do finále

•

Uplynuli dva roky odkedy je naša škola zaregistrovaná v programe „Zelenej školy“, počas ktorého sme pracovali na téme Zeleň a ochrana prírody. Počas tohto obdobia sme sa spolu s deťmi snažili vytvoriť priestor na vzdelávanie v školskej záhrade, aby sme lepšie poznali a pochopili vzťahy v prírode. Náš projekt končí a nastáva čas hodnotenia našich aktivít. Pri tejto príležitosti dňa 8. júna 2022 budeme mať hodnotiaciu návštevu z Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica, ktoré je súčasťou Nadácie FEE – Foundation for Environmental Education. Hodnotiteľky sa oboznámia s realizáciou programu na našej škole a overia jej súlad s pravidlami a metodikou. Na základe výsledkov hodnotenia rozhodne Rada Zelenej školy o udelení, príp. neudelení titulu a vlajky „Zelená škola“.

Zavŕšením našej práce je ekokódex vyjadrujúci hodnoty našej školy, ktoré sme nadobúdali počas dvoch rokov zapojených v programe „Zelená škola“.

• Zápis detí do MŠ

• Zápis do materskej školy pre nový školský rok 2022/23 sa bude realizovať v týždni

od  23. -  27. mája vrátane.

Elektronická prihláška sa nachádza na webovej stránke materskej školy v hlavnom menu.

Po jej správnom vyplnení, zadaní požadovaných údajov, ju odošlite. Údaje z nej budú preklopené  do informačného systému školy (ASC agenda).

Prosíme o vypisovanie aj s diakritikou (mäkčene, dĺžne).

Prednostne sa prijíma:

• dieťa, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné (podľa miesta trvalého bydliska do spádovej MŠ);
            • dieťa, ktoré pokračuje v plnení povinného predprimárneho vzdelávania;
            • dieťa, ktoré v školskom roku dovŕši piaty rok veku.

Rodičia k žiadosti prikladajú aj potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní dieťaťa.

Je nevyhnutné, aby potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti obsahovalo všetky dôležité skutočnosti o zdravotnom stave dieťaťa, ktoré môžu mať vplyv na bezpečnosť a ochranu zdravia dieťaťa pri jeho predprimárnom vzdelávaní, ako aj vplyv na bezpečnosť a ochranu zdravia ostatných detí.

Tlačivo na potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti od všeobecného lekára pre deti a dorast je napr. súčasťou tiež tohto oznamu:

MS_Cestne_vyhlasenie__bezinfekcnost__lekarske_potvrdenie.doc

alebo tlačivo sa nachádza aj v menu Elektronická prihláška v spodnej časti. Prineste ho do MŠ v čase zápisu.

Ďalšie priebežne informácie týkajúce sa budúcich „materáčikov“ sledujte na webovom sídle školy!

• Vyhodnotenie zberu papiera

• Naša škola nazbierala 4964 kg papiera.

Najlepší zberači v triede:

1.A – Eliška Šramková                     1.B – Štefan Novák

2.A – Šimon Ťažký                            2.B – Marko Ridzoň

3.    – Ladislava Nepšinská

4.A – Samuel Stieranka                     4.B – Timotej Trnavský

5.   – Oliver Adamek                          6.   – Laura Ťažká

7.   – Martin Pindiak                           8.   -  Michal Lupták

9.   -  Michaela Palacková                  MŠ – Michaela Žilíková

Náhodne vylosovaní výhercovia: Štefan Novák, Tadeáš Baloha, Alžbetka Kopčányová, Štefánia Farkašová, Amélia Píreková

Poradie tried:

7.    – 690 kg

2.B – 555 kg

4.A – 501 kg

9.    – 466 kg

6.    – 459 kg

4.B – 445 kg

8.    – 435 kg

2.A – 370 kg

MŠ -  288 kg

3.   –  263 kg

5.       252 kg

1.A – 124 kg

1.B -    76 kg

ŠT  -    40 kg

Ďakujeme všetkým za účasť!