• Talentová súťaž: Naj autor školy

• Pri príležitosti „Marca, mesiaca knihy“ sa na našej škole uskutočnila súťaž pre mladé spisovateľské talenty: „Naj autor školy“. Celkovo sa do nej zapojilo 14 žiakov. Po dôslednom preštudovaní odovzdaných diel a textov sme sa rozhodli udeliť nasledovné ocenenia týmto konkrétnym žiakom:

Ocenenie „Najlepšie výtvarné prevedenie“ udeľujeme Jonášovi Korytiakovi, žiakovi 4.A triedy, za výnimočné výtvarné spracovanie dvoch komiksov na motívy akčných hrdinov.

Ocenenie „Najlepší príbeh“ patrí Nelke Boháčikovej, žiačke 4.A triedy, za pútavé autorské spracovanie rodinného príbehu.

Ocenenie “Najlepší autor poézie” si zaslúžila Emka Štulrajterová, žiačka 6. ročníka, za báseň o ľuďoch, ktorých spájajú mosty.

Ocenenie “Najlepší autor prózy” putuje Eliške Pírekovej, žiačke 6. ročníka, za príbeh o záchrane malej srnky.

HLAVNÉ OCENENIE „Najlepší autor školy“ získava Šimon Novák, žiak 4.B triedy, za vynikajúce autorské spracovanie príbehu inšpirovaného prírodou a ochranou zvierat s názvom Medvedie dobrodružstvá, za ukážkovú úpravu textu a skvelé ilustrácie.

Veľmi si vážime a oceňujeme aj všetkých ostatných žiakov, ktorí našli odvahu podeliť sa s nami o svoje autorské prvotiny.

Všetkým výhercom srdečne blahoželáme a prajeme im, aby svoj talent naďalej rozvíjali a vytvorili ešte veľa hodnotných diel.

• Zber papiera 25.-27.04.2022

• Denne od 7.00-15.00 pri zadnom vchode 2. stupňa.

Pomôžte nám i prírode!

Zbierame zviazané balíky z odpadového papiera /noviny, časopisy, letáky...okrem kartónov/. Ďakujeme!

Naším spoločným cieľom je vyzbierať 7 ton papiera a zachrániť tak až 116 stromov. Súťažia triedy aj jednotlivci.

Zbierame zviazané balíky z odpadového papiera/noviny, časopisy, letáky...okrem kartónov/. Ďakujeme!

Výherné kategórie

1. MNOŽSTVO PAPIERA VYZBIERANÉHO PAPIERA V PREPOČTE NA JEDNÉHO ŽIAKA ŠKOLY
            2. ŽIAK / DIEŤA S VYZBIERANÝM NAJVYŠŠÍM MNOŽSTVOM PAPIERA
            3. PÄŤ NÁHODNE VYŽREBOVANÝCH ŽIAKOV/DETÍ ZO VŠETKÝCH ZAPOJENÝCH DO ZBERU.

• Veľkonočné prianie

• Na stole bahniatka a veľké dobroty,
            Láska je na  kríži, vykročme oproti...
            Tieto dni sviatočné nech sú Jej ozvenou,
            Veľká noc v radosti, nech je Vám odmenou.
            Dovoľte Láske hriať Vaše dni budúce,
            nech srdcia ku bllízkym ostanú horúce.
            Požehnanú veľkonočné sviatky!