• ,,PEŠOBUS"

Pomôž planéte aj svojmu zdraviu

Milí naši žiaci i rodičia,

pozývame Vás do akcie našej škole, ktorú sme zamerali na ochranu zdravia a prírody.

Cieľom je rozvinúť vzťah k pohybu v zdravej klíme a podporiť trvalo udržateľný rozvoj.

Tým, že žiaci budú chodiť do školy pešo, pomôžu sebe, planéte i Vám, milí rodičia. Postaráme sa spoločne o budovanie samostanej zodpovednej a empatickej osobnosti, schopnej uplatniť sa v osobnom i spoločenskom živote. Spoločne ponúkneme možnosť aplikovať získané zručnosti v oblasti dopravnej výchovy, environmentálneho myslenia, plánovania, organizovania času, úcty a dôvery.

• Vianočný vinš

Keď Štedrý deň k Vám zavíta,

nech je v každom srdci láska ukrytá.

Keď zvonček Vianoc zazvoní,

nech sa pocit šťastia a radosti v duší rozhostí.

Do nového roku želáme Vám veľa lásky, ktorá hory prenáša,

veľa šťastia, ktoré dušu povznáša, veľa zdravia, ktoré kúpiť nedá sa

a tiež istý úspech v práci, ktorá chlieb Vám prináša.

Vážení rodičia, starí rodičia, milí občania,

už tradične pred Vianocami naša škola organizuje v obci Vianočné trhy - 17. 12 od 13:00 do 19:00 hod. a 18.12 v čase od 9:00 do 15:00 hod. Výťažok z predaja výrobkov putuje na pomoc deťom, ktoré to potrebujú. Tento rok sú to Vianoce pre Lukáška. Prosíme, zapojte sa do tejto charitatívnej akcie.

• Pytagoriáda

Dňa 10. a 11. decembra riešili žiaci tretieho až siedmeho ročníka matematickú súťaž Pytagoriádu.

Úspešní riešitelia sú:

4. ročník - Viktória Medveďová - 12 bodov za riešenie+10 bodov za čas

Tobias Grendel - 10 bodov za riešenie +5 bodov za čas

5. ročník - Matúš Veverka - 10 bodov za riešenie + 6 bodov za čas

9.12. sa uskutočnilo školské kolo v prednese povestí - Šaliansky Maťko

2. kategória -1.m. - Katarína Peniaková

2.m. - Nina Sofia Kurtíková

3.m. - Nicolette Hrková

3. kategória- 1.m. - Iveta Ďurišová

2.m. - Sofia Goceliaková

• Vianoce pre ...

Milí naši aktívni pomocníci s veľkým srdcom,

že sa blíži čas, ktorý mení naše srdcia, to už všetci dávno vieme z reklám a nákupných centier. Nič iné nenaznačuje ani kalendár. Musíme konať, pretože blížiaci adventný čas, ktorý predchádza čas vianočný, nás k tomu vyzýva. Dovoľujeme si Vás pozvať do dvoch krásnych akcií organizovaných našou školou.

• Riaditeľské voľno

Riaditeľka Spojenej školy, Hlavná 1, 976 56 Pohronská Polhora, v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, podľa § 150 odsek 5 a v súlade s § 3 ods. 10 vyhlášky č. 231/2009 Z.z. o podrobnostiach o organizácii školského roka udeľuje riaditeľské voľno 20.11.2019 (streda) žiakom školy, z organizačných dôvodov - Testovanie T-5.

• Triedne aktívy

Vážení rodičia, pozývame Vás na triedne aktívy rodičov, ktoré sa uskutočnia 18. novembra 2019 nasledovne:

1. stupeň o 15:30 hod.

2. stupeň o 16:00 hod.

• Vyhodnotenie zberu šípok

Ďakujeme všetkým Vám, milí zberači, ktorí ste sa rozhodli urobiť niečo navyše. Niektorí ste zbierali šípky s plným nasadením. Dokonca, ste zapojili aj známych či susedov. Veľmi si to vážime. Pomoli ste dobrej veci. Určite máme aj značné rezervy/tí, ktorí ste sa nezúčastnili/.

Trieda Množstvo vyzbieraných šípok za triedu(kg) Počet detí zapojených do zberu za triedu

• Testovanie T5-2019

Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníkov ZŠ z predmetov matematika a slovenský jazyk. Testovanie 5 - 2018 sa uskutoční dňa 20.11.2019 v stredu v čase od 8:00 do 11:10 hod.

Harmonogram testovania:

8:00 – 8:10 h (10minút) – úvodné pokyny k testovaniu a rozdanie odpoveď. hárkov

• Prihlasovanie a odhlasovenie rodičov detí v materskej škole -stravovanie-cez Edupage

Ako si pridať do aplikácie Edupage ďalšie dieťa? S touto otázkou sa boríte v týchto dňoch, milí rodičia. Ponúkame Vám návod.

Ak máte viac detí, ktoré navštevujú školu/školy používajúce Edupage, môžete mať ako rodič v aplikácii viac detí a medzi nimi sa prepínať.

Potrebujete na to rodičovské konto. Loginom rodiča je e-mailová adresa, ktorú poskytol škole. Heslo škola obvykle posiela e-mailom.

• Fotografovanie žiakov - 4.11.2019

Vážení rodičia, dňa 4. 11. 2019 je na škole možnosť fotografovať vaše deti podľa ponuky na obrázkoch - jesenný motív. Ak máte záujem, napíšte triednej učiteľke, o aký produkt máte záujem.

• Noc s vedou

29. októbra organizujeme v škole Noc s vedou - podujatie zamerané na realizáciu zábavných pokusov a aktivít. Začiatok je v utorok 29. 10. o 20.00 hod, ukončenie v stredu 30. 10. o 7.00 hod. Žiak si prinesie karimatku, spacák, vstupné -1- 2 ks ovocia.

• Rybársky krúžok

Rybársky krúžok pod vedením p. Hajduka začne svoju činnosť vo štvrtok 10.10. 2019. Stretnutie členov bude o 15:00 hodine v 8. triede.

• Zber šípok

Milí žiaci, deti a rodičia,

naša škola sa prihlásila do projektu, ktorý organizujú LESY Slovenskej republiky, š.p.

Každý z Vás sa má možnosť zapojiť sa a dostať ocenenie pre seba, triedu či školu.

Zbierajú sa čerstvé šípky, nie sušené.

Termín zberu: 16.09.-21.10.2019

Odovzdávať sa budú v čase od 7.00-7.30 hod. v kabinete špeciálneho pedagóga na i. stupni.

• Triedny aktív

Vážení rodičia, pozývame vás na triedny aktív rodičov dňa 16.9.2019:

1. stupeň o 15:00, 2. stupeň o 16:00 hod.

Tešíme sa na vás!

Nedeľa 28. 4. 2024